Activitats familiars al Gener 2017

Comença l’any 2017 i estem d’estrena. Ens fa molta il·lusió a tots els membres de l’AMPA del Liceu Castro de la Peña estar més a prop de les famílies de l’escola.

El mes de Gener està carregat d’activitats que podeu fer en família i gaudir dels vostres fills.

  • Fàbrica dels Reis d’Orient. Fins el 4 de gener a Sant Andreu en la Fàbrica Fabra i Coats. La fàbrica dels Reis d’Orient obre de nou les portes per Nadal perquè els visitants puguin veure una part de les instal·lacions. Es podrà visitar el magatzem de joguines on, ja preparades i ordenades, es guarden abans de ser repartides per ses majestats els Reis d’Orient durant la nit del 5 de gener. La fàbrica treballa amb normalitat i els visitants podran entreveure, a través de les finestres de la façana principal, els mecanismes, els engranatges, les eines i els regals a mig fer, tot a ple rendiment perquè estigui enllestit a temps.
image
          Fotografia de ©Gunnar Knechtel, Fabra i Coats, 27.12.2013
  • Circ Raluy Legacy. Fins el 19 de febrer al Port Vell, Ciutat Vella.
    Pallassos de cara blanca, un presentador que ha viatjat en el temps des dels anys 40, parelles d’acròbates, un senyor que escup foc i intrèpids trapezistes són algunes de les criatures fantàstiques que habiten al Raluy. Consulteu els horaris a la web del circ.https://i0.wp.com/circoraluy.com/wp-content/uploads/2016/05/LEGACY.jpg
  • Inauguració de l’11è cicle d’activitat al Museu Blau. 28 de gener de 11 a 13:30h es presenta el nou programa d’activitats als parcs, platges i rius metropolitans que comparteixen el Museu de Ciències Naturals de Barcelona i l’AMB. Gaudeix d’un matí ple de sorpreses i activitats al Museu de Ciències Naturals de Barcelona.
    Més informació i inscripcions al 93 256 22 20 (de dilluns a  divendres de 10 a 13 h) activmuseuciencies@bcn.catmuseo-blau-de-las-ciencias-naturales-edificio-del-frum-barcelona
  • Festa i plantada de rosers al roserar de Torreblanca a Sant Feliu de Llobregat. 29 de gener de 10 a 13h. Ens ajudes a plantar rosers? Participarem a la festa i plantada de rosers amb els Amics de les Roses de Sant Feliu de Llobregat amb la plantació de rosers i descobrirem el parc de Torreblanca a través d’un itinerari guiat. Jornada participativa dirigida a públic de totes les edats. Més informació i inscripcions al 93 256 22 20 (de dilluns a  divendres de 10 a 13 h) activmuseuciencies@bcn.cat  foto0383
Arxivat a Activitats

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Clica per seguir aquest blog i rebre notificacions de noves entrades per correu.

Segueix-nos a Twitter
A %d bloguers els agrada això: