Festa Major del Guinardó 2017

Amb la tant esperada primavera (a veure si arriba la caloreta finalment) arriba també el temps de festa, a banda de tant esperada la de la Primavera de l’escola, comença la Festa Major del Guinardó 2017 del 10 al 21 de maig (us deixo el link del programa oficial de festes per si el voleu consultar)

https://issuu.com/eixmaragall/docs/programa_festa_major_2017

Hi han un munt d’activitats. Activitats que aniran des del lleure, oci, esports, cultura i sobretot barri, el nostre barri, per petits, per grans i per totes les edats, penso que és un bon moment per a relacionar-nos i trobar-nos fora de l’escola amb famílies, amics i veïns i gaudir de la festa.

A remarcar que en tots els actes col·laboren entitats, botigues i empreses del barri que potser no coneixem i és un bon moment durant les festes saber el que fan i en algun moment ens poden ajudar o ens interessen els serveis que ofereixen.

Us faig un resum de les activitats que trobarem aquest cap de setmana:

Dissabte 13

de 8 a 20 h Sarau de la Festa Major a la Pl. del Guinardó, on podrem trobar taller, hort urbà, danses, espectacles infantil i xocolatada, amb fira d’artesans i productes naturals durant tot el dia.

de 10 a 24 h al c/ Teodor Llorente Guinarflowers al comerç del surt al carrer, amb exhibicions de diferents disciplines d’esports, balls, jocs gegants pels petits i degustació d’una vedella rostida a partir de les 20 h.

Diumenge 14

A la plaça Salvador Riera (el que és el mateix Mas Guinardó) des de ben aviat a partir de les 10 fins la nit trobem un munt d’activitats sense moure’ns d’allà mateix; jocs infantils, Castellers de la Sagrada Família, a les 14 h Paellada Popular, i per a acabar la tarda cap a les 19h Cantada d’Havaneres, un bon dia amb una única ubicació on podem gaudir molt tots junts.

Els propers dies assistiré algunes de les diferents festes i us explicaré una miqueta que vam trobar i us faré un resum del que podreu gaudir la propera setmana i fins el fi de festa.

A gaudir de la Festa Major!!!!…

Sense oblidar la Festa de la primavera del dissabte 27 de maig a l’escola.

Arreveure!!!!

Cristina Añón

 

 

 

 

Arxivat a Activitats, Barri

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Clica per seguir aquest blog i rebre notificacions de noves entrades per correu.

Segueix-nos a Twitter
A %d bloguers els agrada això: